Süsteemne lähenemine organisatsiooniarengule*
* asjad, mida pereterapeudid teavad, mida juhid ei tea
Süsteemne lähenemine - miks see on oluline?
Organisatsioon ei moodustu üksnes struktuurist, protsessidest, eeskirjadest, visioonist. Organisatsiooni funktsioneerimine tugineb selle suhete süsteemile, milles toimuv mõjutab seda, kui tõhusalt organisatsioon oma eesmärki täidab – otsustusprotsesse, koostööd, pinge ja muutustega toimetulekut. Selleks, et mõista, ennustada ja teadlikult juhtida organisatsiooni suhtesüsteemi, on oluline vaadata inimkäitumist süsteemsest vaatenurgast.
Organisatsioonid, nagu peredki, on elavad süsteemid – oma dünaamikate, mustrite ja vaikimisi reeglitega. Need kujunevad kindlate loogikate järgi ning süsteemid juhinduvad neist etteaimataval moel. Pereterapeudina, kel väljaõpe süsteemses psühhoteraapias, oskan peidetud seoseid leida ning nähtavale tuua, toetades sellega juhte ja meeskondi inimsuhete ja -käitumisega seotud probleemide korral.
1. Juhtide areng ja tugi
Juhid satuvad tihti korduvatesse mustritesse oma meeskonnaga. Mitte üksnes strateegilised või oskustega seotud küsimused, vaid suhtedünaamikatega seonduvad. Aitan juhtidel mõista, kuidas nende suhtlemise viis kujundab meeskonna käitumist, ning vajadusel suunan oma rolli suhtemustrites ümber kujundama.
Toetan juhte järgmistes teemades:
- Keeruliste vestluste juhtimine
- Muutustega toimetulek ja juhtimine
- Korduvate suhtlusmustrite ja suhtedünaamikate muutmine
- Selge ja enesekindla juhtimisstiili arendamine
2. Meeskondade koostöö ja dünaamika
Meeskonnad pole lihtsalt grupp inimesi – nad on omavahel seotud süsteemid. Kui konfliktid korduvad, motivatsioon langeb või koostöö ei suju, viitab see sageli sügavamatele süsteemsetele pingetele. Aitan meeskondadel neid mustreid mõista ja luua tervislikumaid ning tõhusamaid tööviise.
Aitan meeskondi järgmistes valdkondades:
- Suhtlemise ja usalduse parandamine
- Korduvate konfliktide lahendamine
- Koostöö ja paindlikkuse suurendamine
- Muutustega toimetulek
3. Organisatsioonide arendamine ja nõustamine
Kõikides organisatsioonides on süsteemsed nähtused, mis mõjutavad koostööd ja tulemusi. Kuigi need võivad olla peidetud, on nad samas etteaimatavad. Süsteemse lähenemise abil saan toetada organisatsioonides selliste muutuste läbiviimist, mis ei lahenda ainult pinnapealseid probleeme, vaid jõuavad nende juurteni.
Toetan organisatsioone järgmistes küsimustes:
- Organisatsioonikultuuri muutused
- Struktuurimuutuste ja ühinemiste juhtimine
- Vastupidavuse suurendamine ebakindlates oludes
Kuidas toetan organisatsioone?
Konsultatsioon
Coaching
Fassiliteerimine
Koolitused
PEREETTEVÕTTED*
* kui kokku saavad peresüsteem ja ärisüsteem
Pereettevõtted tegutsevad samaaegselt kahes erinevas ja kohati vastuolulises allsüsteemis – äri ja perekonna kontekst. Nende väljakutsed, olgu see juhtkonna vahetus, otsustusprotsessid või suhted, ei ole pelgalt ärilised küsimused, vaid tugevalt seotud peredünaamikatega.
Kombineerides pereteraapia ja organisatsioonikäitumise põhimõtteid, aitan pereettevõtetel leida nähtamatuid ühendavaid hoobasid ning leida tasakaalu äri ja perekondlike suhete vahel.
Toetan pereettevõtteid järgmistes valdkondades:
- Juhtimise ja üleandmise planeerimine
- Perekonnaliikmetest osanike vaheline suhtlus ja usaldus
- Äriotsuste ja perekonnasuhete tasakaalustamine
- Põlvkondadeüleste pingete lahendamine
Süsteemse psühhoteraapia väljaõppega spetsialistina teen koostööd organisatsioonidega, sest süsteemse lähenemisega saab lahendada enamikke inimesi hõlmavaid olukordi.
Igal organisatsioonil on oma mustrid, tugevused ja väljakutsed. Kui soovid paremini mõista oma meeskonna, juhtimise või ettevõtte süsteemseid dünaamikaid, arutame, kuidas saan Sind toetada.